5 runda Grand Prix Żoliborza

22 listopada rozegrano 5 rundę Grand Prix Żoliborza. Wystartowało 96 zawodniczek i zawodników z Warszawy, jej okolic i Białegostoku. Poniżej można przejrzeć wyniki:

Wyniki rywalizacji

Łuczniczy Marymont Drużynowym Mistrzem Polski – Ekstraklasy Łuczniczej Mężczyzn

Wielkim sukcesem zakończyła się tegoroczna edycja Drużynowych Mistrzostw Polski – Ekstraklasy Łuczniczej dla Stowarzyszenia Łuczniczy Marymont z Warszawy. W kategorii mężczyzn wywalczyło ono tytuł mistrzowski, a panie zajęły 7 miejsce!

W finałowej rundzie Mistrzostw, rozegranej 21 września w Żywcu, zawodnicy z żoliborskiego klubu wygrali wszystkie pojedynki i powiększyli przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej. W Żywcu reprezentantami stołecznego klubu byli: Roman Pękalski, Sławomir Napłoszek, Kacper Sierakowski i Ludwik Pietrusiński.

Wygrana Sławomira Napłoszka w żywieckim OTK

97 łuczników wzięło udział w IV Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Żywcu. Wystartowali w nim również zawodnicy Łuczniczego Marymontu, ponieważ dzień później odbył się finał Drużynowych Mistrzostw Polski – Ekstraklasy Łuczniczej. W kategorii mężczyzn zwyciężył Sławomir Napłoszek (1327 pkt), czwarte miejsce wywalczył Kacper Sierakowski (1278 pkt). Roman Pękalski, 1213 pkt, zajął trzynastą lokatę.

Mistrzostwa Polski Młodzików

Od 12 do 14 września młodzicy i młodzicy starsi startowali w ich Mistrzostwach Polski. Turniej został rozegrany w urokliwych Głuchołazach. Przy udziale niemal dwustu dziewcząt i chłopców, w mglistej pogodzie każdy uczestnik wystrzelił po 144 oceniane strzały.
Najwyższą lokatę i miejsce najbliższe medalu wywalczyła Dagmara Grzyb, zawodniczka ŁKS Radom, podopieczna trenerki Iwony Trześniewskiej. W kategorii młodziczek starszych zajęła 5 pozycję.
Na szczególną uwagę zasługują również miejsca 9 i 11 dwóch młodzików młodszych: Jana Trybulca (Drukarz Warszawa) i Krystiana Jałowskiego (Sokół Radom).
W konkurencjach zespołowych mazowszanie udziału nie brali.
Zobacz wyniki

Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

6 i 7 września w Krakowie spotkali się juniorzy młodsi, by walczyć o tytuły mistrzowskie w krajowym czempionacie klubowym. Na podium stanęła Kamila Napłoszek w konkurencji indywidualnej.

Finał Pucharu Polski w Łucznictwie Bloczkowym

Magdalena Zarzycka (MGOKiS Dobczyce) i Jan Wojtas (Strzelec Legnica) zwyciężyli w finałowej rundzie PP w łucznictwie bloczkowym rozegranej 6 września na torach łuczniczych MOSiR Żoliborz w Warszawie. Udział wzięło siedem kobiet i piętnastu mężczyzn.
Na podium stanął też zawodnik Łuczniczego Marymontu, Marcin Affek, który zajął 2 lokatę. Jego koledzy klubowi: Witold Madziar i Dariusz Gawryś zostali sklasyfikowani na 6 i 9 miejscu.

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny w Zgierzu

20 września w Zgierzu rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych. Wystartowało 74 zawodniczek i zawodników z województw łódzkiego i mazowieckiego.
Pierwsze miejsce w kategorii seniorek wywalczyła, deklasując rywalki, zawodniczka zgierskiej "Piątki", Justyna Mospinek, uzyskując wynik 1350 pkt!

Sierpniowe starty mazowszan

W sierpniu zawodnicy mazowieckich klubów uczestniczyli w trzech ważnych imprezach: IV rundzie PŚ, Mistrzostwach Zrzeszenia LZS oraz I MP na Odległościach. Poniżej krótkie informacje na temat wymienionych startów.