Zmagania o Grand Prix Żoliborza 2014 zakończone

14 grudnia zakończono tegoroczny cykl Grand Prix Żoliborza. Wyniki rundy finałowej dostępne są tutaj oraz na stronie zawodów

Paulina Tyszko trzecia w Berlin Open

Drugi rok z rzędu na podium międzynarodowych zawodów halowych w Berlinie pojawił się warszawski akcent. Trzecie miejsce w kategorii RW wywalczyła zawodniczka Łuczniczego Marymontu, Paulina Tyszko!

Jubileuszowe, X Międzynarodowe 24-Godzinne Zawody Łucznicze

6 i 7 grudnia 172 osoby wystartowały w jubileuszowej, dziesiątej już edycji dwudziestoczterogodzinnych zawodów łuczniczych organizowanych przez Klub Sportowy ROKIS w Radzyminie. Wraz z zawodnikami walkę ze zmęczeniem i ogarniającą sennością stoczyli sędziowie i obsługa techniczna, łącznie ponad 200 zapaleńców.

VIII Memoriał Józefa Trześniewskiego

29 listopada w Radomiu odbył się VIII Memoriał Józefa Trześniewskiego, wieloletniego trenera radomskich klubów, wychowawcy wielu czołowych zawodniczek i zawodników. Do rywalizacji przestąpiło sześćdziesięcioro zawodników.
Pełny protokół zawodów dostępny jest tutaj:

5 runda Grand Prix Żoliborza

22 listopada rozegrano 5 rundę Grand Prix Żoliborza. Wystartowało 96 zawodniczek i zawodników z Warszawy, jej okolic i Białegostoku. Poniżej można przejrzeć wyniki:

Wyniki rywalizacji

Łuczniczy Marymont Drużynowym Mistrzem Polski – Ekstraklasy Łuczniczej Mężczyzn

Wielkim sukcesem zakończyła się tegoroczna edycja Drużynowych Mistrzostw Polski – Ekstraklasy Łuczniczej dla Stowarzyszenia Łuczniczy Marymont z Warszawy. W kategorii mężczyzn wywalczyło ono tytuł mistrzowski, a panie zajęły 7 miejsce!

W finałowej rundzie Mistrzostw, rozegranej 21 września w Żywcu, zawodnicy z żoliborskiego klubu wygrali wszystkie pojedynki i powiększyli przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej. W Żywcu reprezentantami stołecznego klubu byli: Roman Pękalski, Sławomir Napłoszek, Kacper Sierakowski i Ludwik Pietrusiński.

Wygrana Sławomira Napłoszka w żywieckim OTK

97 łuczników wzięło udział w IV Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Żywcu. Wystartowali w nim również zawodnicy Łuczniczego Marymontu, ponieważ dzień później odbył się finał Drużynowych Mistrzostw Polski – Ekstraklasy Łuczniczej. W kategorii mężczyzn zwyciężył Sławomir Napłoszek (1327 pkt), czwarte miejsce wywalczył Kacper Sierakowski (1278 pkt). Roman Pękalski, 1213 pkt, zajął trzynastą lokatę.

Mistrzostwa Polski Młodzików

Od 12 do 14 września młodzicy i młodzicy starsi startowali w ich Mistrzostwach Polski. Turniej został rozegrany w urokliwych Głuchołazach. Przy udziale niemal dwustu dziewcząt i chłopców, w mglistej pogodzie każdy uczestnik wystrzelił po 144 oceniane strzały.
Najwyższą lokatę i miejsce najbliższe medalu wywalczyła Dagmara Grzyb, zawodniczka ŁKS Radom, podopieczna trenerki Iwony Trześniewskiej. W kategorii młodziczek starszych zajęła 5 pozycję.
Na szczególną uwagę zasługują również miejsca 9 i 11 dwóch młodzików młodszych: Jana Trybulca (Drukarz Warszawa) i Krystiana Jałowskiego (Sokół Radom).
W konkurencjach zespołowych mazowszanie udziału nie brali.