26 sierpnia przy nietypowej tego lata aurze rozegrano 4. rundę tegorocznego Pucharu Ożarowianki Masters. Sezon wakacyjny oraz chłód i deszcz sprawiły, że w Kaputach pojawiło się mniej zawodników niż zazwyczaj.

W kategorii VIP pierwsze miejsce zajął pan Tomasz Leżański (325 pkt), wyprzedzając pana Stefana Pruszkowskiego (282 pkt).

Konkurencję pań wygrała Ewa Sobieraj (609 pkt), przed Alicją Maciągowską, Jagienką Król, Anną Świeczak i Agnieszką Golińską.

Kolejność w konkurencji panów – to: (1.) Andrzej Wiącek (626 pkt), (2.) Roman Pękalski, (3.) Robert Kowalski, (4.) Wojciech Pękalski, (5.) Rafał Lis, (6.) Piotr Król, (7.) Andrzej Trejman, (8.) Paweł Ścichowski, (9.) Jan Jankowski, (10.) Stanisław Junczyk, (11.) Michał Jakubowski, (12.) Tomasz Kubas, (13.) Adam Goliński.

W kategorii junior-master zwyciężyła Anna Paczuska przed Gawłem Kucowskim i Wiktorem Wardeckim.

W dodatkowym strzelaniu systemem "3 najniższe wyniki serii odpadają" zwyciężyła Ewa Sobieraj przed Gawłem Kucowskim i Andrzejem Wiąckiem.

Ostateczne rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej cyklu będą miały miejsce już 23 września, gdy rozegrana zostanie ostatnia, 5. runda Pucharu.