W dniach 11–13 sierpnia Kielce gościły juniorki i juniorów walczących o krajowy czempionat w tej kategorii wiekowej. Mazowszanie wracają z czterema medalami oraz drugim miejscem w klasyfikacji województw.

Indywidualnie największy sukces osiągnęła wychowanka trenera Adama Pazdyki, zawodniczka SŁ Marymont Warszawa, Aleksandra Ozdoba, która zdobyła brązowy medal.

Pozostałe trzy miejsca na podium zostały wywalczone w konkurencjach zespołowych.
Brązowy medal i tytuł II Zespołowego Wicemistrza Polski Juniorów na rok 2023 zdobyli Jan Dziubak, Jeremi Sputo, Jerzy Sputo i Paweł Uhma, reprezentujący SŁ Marymont Warszawa.
Dwa inne medale brązowe i tytuły II Zespołowych Wicemistrzyń Polski na rok 2023 wywalczyły... dwa zespoły LKS Mazowsze Teresin:
Oliwia Dylik, Maria Małolepsza i Alicja Zygmunciak
oraz
Agata Michałowska, Julia Szmarczewska i Iza Woźniak.

Warto wspomnieć o 5. miejscu Marii Małolepszej, 6. – Jakuba Kultysa (KS Hubertus Zalesie Górne), 9. – Karola Bartoszka (KS Drukarz Warszawa), 10. – Barbary Grzybek (SŁ Marymont Warszawa) i Jana Dziubaka.

Zespołowo miejsca w ćwierćfinałach wywalczyli również:

• zespół mieszany SŁ Marymont (B. Grzybek., P. Uhma);
  • zespół mieszany LKS Mazowsze (A. Zygmunciak, Sebastian Błaszczyk);
  • zespół damski SŁ Marymont (B. Grzybek, Angelina Kurszyńska, A. Ozdoba).

W klasyfikacji województw zwyciężyło województwo śląskie (166 pkt) przed województwem mazowieckim (81 pkt) i województwem wielkopolskim (39 pkt).