10 i 11 czerwca KS Drukarz po raz czterdziesty zorganizował zawody upamiętniające pierwszą polską medalistkę olimpijską w łucznictwie, panią Irenę Szydłowską. Na listach startowych umieszczono ponad 200 zawodniczek i zawodników.

Nie zabrakło mazowieckich akcentów. W konkurencji barebow zwyciężyła reprezentująca stołeczne SŁ Marymont Anna Junczyk-Paczuska. W rywalizacji panów w tej samej kategorii sprzętowej drugie miejsce zajął Jacek Kowalski (KS ROKIS Radzymin), trzecie miejsce zdobył Stanisław Junczyk (SŁ Marymont). W pierwszej dziesiątce uplasowali się ponadto: Tomasz Cejmer (5, MKŁ Strzała Warszawa), Emil Stąpór (7, MKŁ Strzała Warszawa) i Łukasz Bulsiewicz (9, KS Drukarz Warszawa).

Wśród łuczniczek strzelających z łuków tłoczkowych najlepszą okazałą się Sandra Jankowska (MKŁ Strzała Warszawa), a piąte miejsce zajęła Magdalena Zygmunciak (LKS Mazowsze Teresin). Wśród panów ósme miejsce zajął Marcin Affek (KŁ Kampania Łucznicza Nowy Dwór Mazowiecki), dziewiąte miejsce dla Roberta Staniewicza (KS ROKIS), Tomasza Nawrockiego (Kompania Łucznicza) i Włodzimierza Żuka (Kampania Łucznicza).

Trzecią lokatę wśród seniorów, łuk olimpijski, wywalczył Sławomir Napłoszek (SŁ Marymont). Na dziewiątym miejscu sklasyfikowano Karola Bartoszka (KS Drukarz) oraz Sławomira Michalaka (KS ROKIS). Wśród pań piąte miejsce wywalczyła Kamila Napłoszek (SŁ Marymont), na miejscu dziewiątym uplasowały się Zuzanna Bączyk i Ewa Sobieraj (obie SŁ Marymont).

W rywalizacji kadetek zwyciężyła reprezentantka gospodarzy imprezy, Kalina Dzierżak. Siódme miejsce dla Zuzanny Napłoszek (SŁ Marymont), Lena Kajcińska (SŁ Marymont) zajęła miejsce ósme, a Zofia Bulsiewicz (KS Drukarz) – miejsce dziewiąte.

Najwyżej sklasyfikowany mazowiecki junior młodszy, Wiktor Cyprysiak (SŁ Marymont), zajął miejsce czwarte, na dziewiątej lokacie sklasyfikowano Jana Bieniaka (SŁ Marymont), Krzysztofa Kozielskiego (MKŁ Strzała) i Kacpra Poncyleusza (SŁ Marymont).